Žihľava-pichľavá burina, alebo zázrak?

Túto rastlinku mnohí z nás v prírode obchádzajú. Keďže je pŕhlivá, považujeme ju za škaredú zelenú burinu.

Žihľava je liek, ktorý získate celkom zadarmo. Stačí vyraziť na polia či lúky, kde voľne rastie, no nájdete ju aj len tak pri dome či v jarku. Žihľavu je najlepšie zbierať, kým je mladá, najneskôr do konca mája. Ak sa chcete pustiť do trhania, zoberte si so sebou aj rukavice. Tí odvážnejší však môžu použiť aj holé ruky tak, ako to robili naše staré matere, ktoré si medzi sebou tradovali, že vďaka jej pŕhlivým účinkom nebudú mať reumu či artritídu.

Známe sú však blahodárne účinky sirupu z mladej žihľavy, ktorý slúži ako účinný liek proti anémii. Doplní vám totiž železo v krvi a ženám pomáha zbaviť sa aj kŕčov pri menštruácii. Ocenia ju však aj ľudia, ktorých trápia kardiovaskulárne problémy.

Okrem toho tento sladký nápoj urýchľuje metabolizmus, ale aj trávenie a vaše telo účinne zbavuje škodlivín a toxínov. Ba čo viac, blahodárne účinky žihľavy pocítite nielen zvnútra, ale zbadáte ich aj navonok. Ako je dobre známe, žihľava priaznivo pôsobí aj na našu pokožku, vlasy či nechty.

Urobte si sirup:
Potrebujeme aspoň 40 kusov žihľavy, pričom zbierame iba jej nadzemnú časť s lístkami. Jemne ju opláchneme a potom vložíme do väčšej nádoby s vodou. Pridáme k nej zo šesť citrónov nakrájaných na krúžky a necháme 24 hodín lúhovať.

Na druhý deň tekutinu poriadne premiešame a scedíme do druhej nádoby. Pridáme do nej buď 1 kilogram medu, alebo 200 gramov medu – podľa našej chuti. Následne necháme zmes ďalší deň odležať, pričom tekutinu aspoň raz pomiešame, aby sa cukor či med dobre rozpustili. Napokon sirup prelejeme do pripravených čistých nádob, ktoré budeme skladovať v chladničke.


A čo tak šťava z tejto výnimočnej byliny ?
Žihľavová šťava je silnou pomôckou zdraviu… Čistú žihľavovú šťavu kúpite v rôznych predajniach so zdravou výživou. Obsahuje až 99 % čistej žihľavovej šťavy a ako konzervant je použitá iba kyselina citrónová, takže ide o „čistý“ produkt. Tento úžasný a zdravý produkt má silné účinky na organizmus zvonka a aj zvnútra. Pozrite sa čo za produkt je žihľavová šťava a možno si ju aj Vy kúpite. Behom chvíle pocítite prvé zmeny na svojom zdravý a aj kráse.

Čo obsahuje žihľavová šťava za účinné látky?
Žihľavová šťava nie je žiadne „Béčko“, obsahuje silné a účinné látky vhodné pre náš organizmus:

vláknina, bielkoviny, sacharidy, tuk, vápnik, horčík, draslík, železo, sodík, kremík, vitamín A, B, C, K, betakarotén, triesloviny, chlorofyl, kyselina listová a kyselina pantoténová.

Aké pozitívne účinky má žihľavová šťava na zdravie?

Tieto pozitívne účinky môžete dosiahnuť iba pri správnom dávkovaní, denné doporučené dávkovanie neprekračujte!

– Silná podpora imunity, ochrana buniek a ich regenerácia
– Prevencia civilizačných ochorení a vzniku rakoviny
– Podporuje trávenie a pravidelnú stolicu
– Zvyšuje vylučovanie žlči a tým podporuje chuť do jedla
– Prečisťuje a obnovuje črevnú mikroflóru
– Detoxikácia organizmu a prečistenie krvi
– Podporuje tvorbu červených krviniek (krvotvorbu), mierne riedi krv
– Prevencia a liečenie Anémie
– Prečisťuje cievy a eliminuje tvorbu krvných zrazenín
– Odstraňuje bolesti kĺbov a kyselinu mliečnu
– Prevencia a liečenie Dny a Reumy
– Močopudné účinky, prečisťuje obličky a močové cesty
– Prečisťuje a regeneruje pečeň
– Eliminuje mastenie vlasov a lupín, podporuje ich rast
– Čistí, zlepšuje kvalitu a hojenie pokožky

Dávkovanie a užívanie žihľavovej šťavy:

Kupovanú 99% žihľavovú šťavu je ideálne užívať 1 – 2 krát denne po 25 ml. Žihľavovú šťavu užívajte 20 – 30 minút pred jedlom na lačno. Toto dávkovanie neprekračujte, pretože to môžete mať vedľajšie účinky (nevoľnosť, krvácavosť, búšenie srdca a podobne). Kúru so žihľavovou šťavou robte maximálne 3 týždne, potom si dajte pauzu. Pred použitím zatrepať a žihľavovú šťavu majte v chladničke. Do 3 týždňov po otvorení spotrebujte.
Vonkajšie použitie žihľavovej šťavy

Túto žihľavovú šťavu môžete používať aj zvonka, pozrite sa pri akých vonkajších problémoch je najúčinnejšia a ako ju použiť.

Lupiny, vypadávanie vlasov alebo nevýrazné vlasy – žihľavovú šťavu si 3 krát do týždňa vtierajte do pokožky vlasov. Dĺžku kúry si určujete samy, pokiaľ nevidíte výsledky.

Ekzém, akné, podráždená pokožka, rany – čistú žihľavovú šťavu si aplikujte na čistú a suchú pokožku na vatovom tampóne alebo vatovej tyčinke do uší (podľa rozsahu) a podľa potreby. Dĺžka kúry nie je tiež obmedzená, kým neuvidíte výsledky a zlepšenie stavu pokožky.
Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky môžu vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie a stránky prirodnaliecba.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *