Trik, ako si poradiť so studenými nohami

Za studenými nohami bývajú zvyčajne zmeny teploty, zdravotný stav a životospráva. Ak sa oteplí alebo človek upraví svoj životný štýl, obvykle sa mu uľaví a podarí sa mu nohy zahriať späť na telesnú teplotu. Niekedy však ani to nestačí! Vtedy prichádzajú na rad recepty, ktoré sú účinnejšie ako obyčajné ponožky!

Studené nohy mávajú častejšie ženy ako muži, keďže majú pomalší metabolizmus, tenšie cievy a menšie percento svalovej hmoty. Práve sťahy svalovej hmoty podporujú prúdenie krvi v tele. Našťastie aj to sa dá vyriešiť!

Existuje trik, ktorý dá vaše studené nohy hneď do poriadku. Jediné, čo potrebujete, je sezamový olej. Nalejte si trochu sezamového oleja do dlane a vmasírujte hlboko do kože na nohy a to zo všetkých strán ai medzi prsty.  O tomto oleji je známy jeho bohatý obsah živín a tiež to, že sa veľmi ľahko vstrebáva. Taktiež je schopný okamžite vytvoriť teplo a prispieva k zníženiu napätia a zlepšeniu spánku. Príjemným plusom bude jemná a hebká pokožka na nohách.
Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky môžu vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie a stránky prirodnaliecba.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *