Efektívne vyčistenie hrubé ho čreva s 2 prísadami

Určite ste to už počuli. Hovorí sa, že imunita sídli v črevách. A je tomu skutočne tak.

Zdravé črevá prispievajú k imunite až 80 percentami. Tam by preto mala smerovať každá prvotná snaha o zlepšenie vášho zdravotného stavu. Hlavným cieľom prečisťovania je eliminácia toxínov, ktoré sa v hrubom čreve za istý čas nazbierali a následné zlepšenie plnenia svojich funkcií.

Čisté hrubé črevo vám pomôže v týchto oblastiach:

 – zbaviť sa nadváhy
– zlepšiť činnosť čriev
– zlepšiť celkový zdravotný stav
– zmierniť zápchy či hnačky
– podporiť funkcie imunitného systému
– zvýšiť celkovú energiu
– odstrániť problémy s pokožkou, vlasmi a nechtami
– zmierniť cukrovku či artritídu

Predstavíme Vám jednoduchý spôsob, akým môžete pravidelne prečisťovať svoje hrubé črevo.

Budete potrebovať len dve ingrediencie:
1. kefír
2. ľanové semienka

Aké zdraviu prospešné účinky prináša kefír?

Kefír je kvasený nápoj, ktorý sa najčastejšie vyrába z mlieka a probiotických bakteriálnych kultúr. Je kompletným zdrojom proteínov s množstvom esenciálnych aminokyselín, minerálov a dôležitých vitamínov skupiny B. Probiotické organizmy dokážu očistiť črevá, vyrovnať črevnú flóru a zničiť patogény  a parazity.

Kefír tiež pomáha obnovovať funkciu tráviaceho systému, liečiť zápalové črevné ochorenia a zabezpečuje opätovné „naštartovanie“ poškodeného imunitného systému. Keď kupujete kefír, zvoľte radšej čistý certifikovaný bio (organický) výrobok. Ak taký nezoženiete, vystačíte si aj s obyčajným.


Prečo je kefír lepší ako jogurt?

Priateľské baktérie (teda probiotiká) v jogurte prechádzajú našim tráviacim traktom a dodávajú potravu ďalším priateľským baktériám v črevách. Baktérie v kefíre dokážu ľahšie kolonizovať črevný trakt. Zároveň z neho vytláčajú preč všetky patogény tým, že si cezeň razia cestu. V podstate prežívajú v hrubom čreve a vytvárajú tam kolónie priateľských baktérií, ktoré zlepšujú funkcie tráviaceho traktu.

Jogurt a kefír obsahujú rozličné typy baktérií, ktoré majú aj rozličné úlohy.

V kefíre sa nachádza omnoho viac kmeňov tých baktérií (a rovnako aj kvasiniek), ktoré sú pre naše zdravie prospešnejšie. Pomáhajú tiež s trávením a prečisťovaním hrubého čreva, čím pridávajú kefíru vyššiu nutričnú hodnotu ako má jogurt.

Je kefír vhodný aj pre tých, ktorí trpia intoleranciu laktózy?

Priateľské baktérie a kvasinky v kefírovej kultúre počas jeho výroby skonzumujú väčšinu mliečnej laktózy.

Mnoho ľudí trpiacich na intoleranciu laktózy pijú kefír hneď ráno ešte pred raňajkami. V tento čas jednoduchšie zvládajú jeho strávenie. Existujú však aj kefíry, ktoré nie sú robené na mliečnej báze. Vyrobiť sa dá aj z kvaseného ovocného džúsu, kokosovej vody, ryžového mlieka, mandľového mlieka a iných potravín.


Účinky ľanových semienok

Pridanie ľanových semienok do stravy je výborným spôsobom na prečisťovanie hrubého čreva.

Ľanové semienka absorbujú vodu. Ich následným posúvaním sa v hrubom čreve pomáhajú prechodu stolice a zároveň zbavujú telo toxínov. Sú bohaté na ALA, jednu z omega-3 mastných kyselín, ktoré majú protizápalové účinky a dokážu zmierniť syndróm dráždivého čreva (Cronova choroba a Ulcerózna kolitída).

Keď sú ľanové semienka konzumované celé, s najväčšou pravdepodobnosťou prejdú vašim črevným traktom nestrávené. Preto je dobré kúpiť si celé semienka pred konzumáciou ich pomlieť v mlynčeku na mak. Nemeľte ich ale naraz priveľa, pretože dosť rýchlo strácajú svoj účinok. Semienka užívajte vždy čerstvo namleté (mleté v priebehu posledných 24 hodín) a uskladňujte ich v chladničke.

Ľanové semienka verzus ľanový olej

Pre čistenie hrubého čreva sú výhodnejšie semienka ako olej.

Ľanový olej obsahuje väčšie množstvo omega-3 mastných kyselín ako semienka (na jednotku váhy), avšak semienka ponúkajú vyššiu nutričnú hodnotu, majú menej kalórií a viac vlákniny.

Každá porcia (2 polievkové lyžice) ľanových semienok má 75 kalórií, zatiaľ čo rovnaká porcia ľanového oleja obsahuje až 240 kalórií.

V jednej porcii ľanových semienok je 3,8 gramov vlákniny, kým ľanový olej neobsahuje žiadnu.

Ľanové semienka sú zdrojom esenciálnych minerálov ako sú horčík .

Použitie ľanového oleja je zasa výhodnejšie pri liečbe rakoviny podľa metódy Dr. Johanny Budwigovej.

Ako využívať tieto ingrediencie na prečistenie hrubého čreva

Ak ste v konzumácii fermentovaných potravín začiatočník, ideálne bude začať v malých množstvách, aby si vaše telo a trávenie na ne zvykli.

Príjem týchto potravín budete postupne rozumným pridávaním zvyšovať.

Odporúča sa tiež dať si každý týždeň na pár dní pauzu, a fermentované potraviny vynechať, aby malo telo možnosť pracovať a budovať si imunitu aj samo.

Začnite tým, že si zmiešate 1 polievkovú lyžicu pomletých ľanových semienok s tretinou pohára kefíru ešte pred raňajkami. Rovnako postupujte aj večer pred spaním (niekomu možno pomôže skúsiť kefír najprv spolu s jedlom).

Dbajte tiež na to, aby ste vypili aspoň 8 pohárov čistej nebublinkovej vody denne.

Robte tak zhruba týždeň a potom doprajte svojmu telu pár dní voľno. Môžete tak robiť buď len z času na čas na prečistenie alebo pokojne aj pravidelne pre udržanie so dobrého zdravia.
Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky môžu vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie a stránky prirodnaliecba.sk.

Zdroj: How to Effectively Cleanse Your Colon With Only 2 Ingredients

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *